با سپاس از 12  سال اعتماد شما
شروع بکار خدمات اینترنتی: 1387
شروع بکار وب سایت: 1389
ثبت در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی:1391

لینک استعلام از سازمان

وظایف پایگاه ساماندهی
برنامه نویسی/نرم افزار
***تازه ها***
بازگشت به فهرست مقالات/اخبار/مطالب دنیای کامپیوتر و دیجیتال

  چشم بیونیکی برای کمک به بینایی در نابینایان

نوع: خبر موضوع: پزشکی-کامپیوتر منبع: منبع: smartplanet.com, مترجم: ارجاسب محمدی

10 آپریل 2012

تا به امروز , همیشه یکی از افسانه های علم , ایجاد توان دیدن برای نابینایان بوده است.
گروه Monash Vision در دانشگاه Monash استرالیا , در حال ساخت سیستم بینایی بیونیکی بوده که به افراد نابینا توانایی دیدن می دهد. این سیستم با مستقیما با مغز در ارتباط است.
بیمار عینک شیشه ای مجهز به دوربین دیجیتال را بر روی چشم گذاشته که این عینک همانند شبکیه چشم عمل کرده و تصاویر سیاه و سفید با وضوح کم را ضبط می کند.
تصاویر بصورت بیسیم به تراشه مغزی فرستاده می شوند که سیگنالها را به الکترودهای نفوذ گر غشا بینایی ارسال می کند. این الکترودها بخشی از سیستم بینایی کنترل مغزی می باشند.
مدیر کل گروه , دکتر Jeanette Pritchard در گفتگو با ABC آنلاین می گوید که :وقتی این الکترودها تحریک می شود , حس نور , در بخش بینایی مغز فرد دریافت کننده ایجاد می شود. اینها فسفن (حلقه‌هاي‌ روشنايي‌ كه از فشردن‌تخم‌چشم‌ديده‌ميشود ) نامیده شده و همانند پیکسلهای تلویزیون عمل می کنند.
Pritchard می گوید که درست است که بخاطر دانه ای بودن تصاویر , بیمار قادر به خواندن و نوشتن یا رانندگی نیست ولی باز هم این سیستم قدمی مهمی در را کمک به نابینایان می باشد.
این تیم , تست سیستم را از امسال بروی افراد که بینایی خود را در آسیبها از دست داده اند , آغاز می کنند.سازندگان هنوز مطمئن نیستند که این دستگاه بر روی افرادی که از ابتدای زندگی خود ندیده اند چگونه عمل می کند.
دکتر Pritchard به ABC آنلاین می گوید که باید اولین بیمار ما در بزرگسالی دارای بینایی کاملی بوده باشد که مطمئن باشیم مغز وی قادر به پردازش این سیگنالهاست. اینکه بیمار چگونه قادر به یادگیری تفسیر اطلاعات در سطح بهینه باشد نیز امری مهم است.

 
بازگشت به فهرست مقالات/اخبار/مطالب دنیای کامپیوتر و دیجیتال
     
ایمیل:project_ams82@yahoo.com یاهومسنجر:project_ams82@yahoo.com تماس با ما --- تلفن: 09133810861